لیست کم ضررترین سیگار های موجود در ایران، 6 سیگار بدون ضرر یا کم خطر یا بدون خطر با مضرات کمتر

۶ مورد از کم ضررترین سیگار های موجود در ایران

سیگار بدون ضرر در واقع وجود خارجی ندارد! مصرف سیگار یک نگرانی مهم برای سلامت فردی و عمومی در سراسر جهان از جمله ایران است و البته ترک سیگار یکی از موثرترین راه های کاهش خطرات احتمالی این نگرانی بزرگ است، برخی از افراد سیگاری، ممکن است به دنبال جایگزین های سیگار باشند که جز دسته سیگار بدون ضرر تلقی شوند. در این مقاله، شش مورد از کم ضررترین سیگار موجود در ایران را بررسی خواهیم کرد. حالا که تا اینجا اومدیم حتماً تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

سیگار هرگز بی خطر نیست، برخی از شرکت ها ممکن است محصولات تنباکویی را بفروشند که به نظر می رسد برای شما سالمتر باشد. اما هیچ اطمینانی از مصرف تنباکو وجود ندارد. بهترین گزینه همیشه ترک سیگار است. تمام تنباکوها حاوی نیکوتین و سایر مواد شیمیایی سمی هستند. حتی اگر در دود تنفس نکنید، باز هم مواد شیمیایی مضر را از طریق مخاط دهان خود جذب می کنید.

www.health.gov.au

در ادامه انواع سیگارهای الکترونیکی، شیک و پرطرفدار را بخوانید.

لیست کم ضررترین سیگار ها در ایران

با توجه به رشد روزافزون استفاده از مصرف تنباکو در جهان و ایران، انتخاب یک سیگار بدون ضرر به یک دغدغه و چالش برای هر مصرف کننده ای تبدیل شده است. ما در اینجا سعی کردیم تا 6 تا از بهترین و کم ضررترین سیگار های موجود در جهان و البته بازار ایران (به گفته خودشان) را به شما معرفی کنیم :

1. سیگار هیتس (Heets) بدون گوگرد و قطران

سیگار هیتس (Heets) بدون گوگرد و قطران جز لیست کم ضرر ترین سیگار ها
سیگار هیتس (Heets) بدون گوگرد و قطران جز لیست کم ضرر ترین سیگار ها

سیگار heets ، تولید شده توسط شرکت فیلیپ موریس، یک انقلاب در سیگار الکترونیکی است که برخلاف سیگارهای سنتی، برای استفاده در دستگاه های سیگار الکترونیکی مانند دستگاه ای کاس (IQOS)، ایزمد ( دستگاه Ismod ) و دستگاه آیرود ( Irod ) طراحی شده اند. این دستگاه‌ها به جای سوزاندن تنباکو، آن را گرم می‌کنند که باعث کاهش مصرف مواد شیمیایی مضر موجود در دود سیگار کلاسیک می‌شود.برای آشنایی با انواع طعم ها سیگار هیتس به لینک مراجعه کنید.

مزایای مصرف سیگار هیتس

 • کاهش مواد شیمیایی مضر: هیتس به دلیل عدم احتراق، مواد شیمیایی مضر کمتری نسبت به سیگارهای سنتی تولید می کنند.
 • کاهش دود دست دوم: از آنجایی که هیچ احتراق وجود ندارد، هیتس دود دست دوم کمتری از خود ساطع می کنند، که باعث می شود در فضاهای مشترک، انتخابی دقیق تر باشد.
 • توجه به این نکته ضروری است که در حالی که Heets نسبت به سیگارهای معمولی ضرر کمتری در نظر گرفته می شود، اما کاملاً بدون خطر نیستند و فقط باید توسط افراد سیگاری بزرگسالی که نمی توانند سیگار را به طور کامل ترک کنند استفاده شود.

در ادامه شاید علاقه داشته باشید با لیست 7 از خوش بو ترین سیگار در ایران آشنا شوید.

2. سیگار نوسو (Nuso) کم قطران، جز سیگار بدون ضرر

سیگار نوسو (Nuso) کم قطران جز سیگار بدون ضرر
سیگار نوسو (Nuso) کم قطران جز سیگار بدون ضرر

سیگار نوسو به دلیل ادعای کم قطران بودنش در ایران محبوبیت پیدا کرده است. این سیگارها به عنوان یک گزینه بالقوه در لیست کم ضررترین سیگار های ما قرار گرفت.

مزایای سیگار نوسو

 • محتوای قطران کم: سیگارهای Nuso معمولاً در مقایسه با سیگارهای معمولی حاوی سطوح پایین تری از قطران هستند.
 • طراحی فیلتر شده: بسیاری از انواع Nuso دارای فیلترهایی هستند که ممکن است به کاهش مصرف مواد مضر کمک کند.
 • توجه به این نکته مهم است که در حالی که سیگارهای Nuso ممکن است سطح قطران پایین تری داشته باشند، اما همچنان نیکوتین و سایر مواد شیمیایی مضر مرتبط با سیگار را ارائه می دهند که باعث می شود کم ضررترین سیگار باشند اما کاملاً ایمن نیستند.

در اینجا بد نیست بگوییم اگر تابحال دستگاه آیکاس خریداری نکرده اید، حتماً این مقاله را در مورد نحوه تشخیص ایکاس تقلبی از اورجینال بخوانید.

3. سیگارهای سبک: سیگار بدون ضرر یک تصور غلط

برخی از سیگاری‌ها در ایران ممکن است از لیست سبک ترین سیگار ها یا ملایم ترین ها انتخاب داشته باشند زیرا معتقدند این سیگارها مضرات کمتری دارند. با این حال، درک این نکته ضروری است که این گفته ها می تواند فقط یک ادعا باشد. سیگارهای سبک اغلب دارای سوراخ‌های تهویه کوچکی در فیلتر هستند که دود را با هوا رقیق می‌کند و باعث می‌شود افراد سیگاری عمیق‌تر استنشاق کنند. این می تواند منجر به مصرف مواد شیمیایی مضر در افراد سیگاری نسبت به سیگاریهای معمول شود.

این تصور غلط که سیگارهای سبک مضرات کمتری دارند توسط تحقیقات علمی رد شده است و آگاهی مصرف کنندگان از این موضوع بسیار مهم است.

4. سیگار الکترونیکی آی کاس : یک جایگزین بحث برانگیز

سیگار الکترونیکی: یک جایگزین بحث برانگیز سیگار بی خطر
سیگار الکترونیکی: یک جایگزین بحث برانگیز سیگار بی خطر

سیگار الکترونیکی ایکاس اصل به عنوان جایگزینی برای سیگارهای کلاسیک محبوبیت پیدا کرده است و با حرارت دادن نیکوتین کار می کنند که تنباکو توسط آن گرم شده و آماده ی استنشاق می شود. در حالی که آنها اغلب کمتر از سیگارهای معمول مضر هستند و ما در لیست سیگار بدون ضرر خود از آن نام برده ایم، باید در نظر داشته باشیم که بدون بحث هم نیستند.

نکات کلیدی در مورد سیگار الکترونیکی

 • کاهش احتراق: سیگارهای الکترونیکی شامل احتراق نمی شوند، که به طور قابل توجهی آزاد شدن مواد شیمیایی مضر را کاهش می دهد.
 • انواع طعم ها: سیگارهای الکترونیکی دارای طیف گسترده ای از طعم ها هستند که می تواند آنها را برای سیگاری هایی که به دنبال تغییر هستند جذاب کند.
 • با این حال، اثرات طولانی مدت سیگارهای الکترونیکی بر سلامتی هنوز در حال بررسی است و استفاده از آن در بین جوانان نگرانی هایی را ایجاد کرده است. برای افراد مهم است که هنگام در نظر گرفتن سیگارهای الکترونیکی به عنوان جایگزین، خطرات و مزایای بالقوه را به دقت ارزیابی کنند.

5. سیگار امریکن اسپیریت یا روح طبیعی آمریکایی

سیگار امریکن اسپیریت یا روح طبیعی آمریکایی
سیگار امریکن اسپیریت یا روح طبیعی آمریکایی

سیگارهای نچرال امریکن اسپریت به دلیل انتخاب طبیعیتر در میان سیگاری ها شهرت پیدا کرده اند. این سیگارها حاوی “100٪ تنباکوی طبیعی بدون مواد افزودنی” به بازار عرضه می شوند. اگرچه ممکن است مواد افزودنی کمتری نسبت به برخی برندهای دیگر داشته باشند و در لیست کم ضررترین سیگار های ما معرفی شده باشد، اما بدون خطر نیستند.

مزایای سیگار امریکن اسپیریت

 • ادعای بدون افزودنی: این سیگارها حاوی مواد افزودنی نیستند که اغلب در مارک های دیگر یافت می شوند.
 • ایمن نیست: عدم وجود مواد افزودنی این سیگارها را ایمن نمی کند. آنها هنوز هم در هنگام دود کردن قطران مضر و سایر مواد شیمیایی تولید می کنند.
 • سیگاری ها باید مراقب باشند که «بدون مواد افزودنی» را «بی ضرر» تفسیر نکنند و بدانند که سیگار کشیدن هر شکلی از تنباکو خطرات ذاتی برای سلامتی به همراه دارد.

6. سیگار رول (RYO)

سیگار رول (RYO) بدلیل طبیعی بودن دارای مضرات کمتر
سیگار رول (RYO) بدلیل طبیعی بودن دارای مضرات کمتر

سیگارها رول شده، گزینه دیگری برای سیگاری ها است که به دنبال تجربه ای قابل تنظیم و شاید کم ضررتر باشند. سیگاری ها می توانند ترکیب تنباکو خود را انتخاب کرده و مقدار مصرف خود را کنترل کنند.

نکات کلیدی در مورد سیگار رل RYO

 • کنترل تنباکو: سیگاری های RYO کنترل بیشتری بر نوع و مقدار تنباکوی مصرفی خود دارند.
 • رول کاغذ: انتخاب کاغذهای نورد نیز می تواند بر تجربه سیگار کشیدن تأثیر بگذارد.
 • در حالی که سیگارهای RYO ممکن است امکان کنترل بیشتر بر فرآیند سیگار کشیدن را فراهم کنند، لازم است به خاطر داشته باشید که آنها همچنان شامل استنشاق دود تنباکو هستند که خطرات سلامتی را به همراه دارد.

اگر می خواهید لیست 5 تا از گرانترین سیگار ها در ایران را ببینید به لینک مورد نظر بروید.

نتیجه

در ایران، مانند بسیاری از کشورها، سیگاری‌ها بدنبال انتخاب سیگار بدون ضرر هستند. در میان این گزینه های کم ضرر ترین سیگارهای بازار، می‌توان محصولات جدیدی مانند هیتس Heets و سیگار نوسو Nuso را نام برد که از فناوری حرارتی با قطران پایین استفاده می‌کنند. مارک‌های «طبیعی» سیگارها مانند «نچرال آمریکن اسپریت» و یا سیگارهای رول شده، جایگزینی برای سیگارهای سنتی است. در خاتمه، گرانترین سیگار ها در ایران گواهی بر قدردانی روزافزون ملت از کیفیت و تجمل است.

با این حال، بسیار مهم است که تأکید کنیم همه اشکال سیگار کشیدن دارای خطرات ذاتی برای سلامتی هستند و مؤثرترین راه برای کاهش آسیب، ترک سیگار و لذت بردن از تغییر چهره بعد از ترک سیگار است، این یعنی سیگار بدون ضرر در واقع وجود خارجی ندارد! اگر تصمیم به ادامه سیگار کشیدن دارید، با آگاهی از خطرات و مزایای بالقوه آنها، جایگزین های موجود را در نظر بگیرید.

در نهایت، سفر به یک زندگی سالم تر از انتخاب های آگاهانه آغاز می شود.شما همچنین می توانید با ویپ یا سایر سیگار های الکترونیکی ای کاس یا آی کاس مصرف سیگار سنتی خود را کاهش دهید ، برای خرید سیگار الکترونیکی اصل ،فروشگاه اینترنتی آتلانتیس بهترین گزینه است. برای شناخت بیشتر در مورد ترک سیگار با ویپ به لینک مراجعه کنید.

7 در مورد “۶ مورد از کم ضررترین سیگار های موجود در ایران”

 1. درود
  من حدود۴۵سال هست که سیگار مصرف میکنم ازهر مدل سیگار کشیدم اما بیخطر پیدا نکردم هرچیزی درلب قرار بگیرد ودود کند یه نوع سیگار است خواه الکترونیکی باشد ویا کاغذدارباشد ویا پیپ باشد همه سیگار هستند
  اما هیچ کس برای سلامتی مبارزه نمی کنند ؟
  چرا که سیگار بزرگترین منبع درامد دولت هاست پس درنتیجه باید گفت هیچ کس دولت ها علاو براینکه مبارزه نمی کنند بلکه جامعه را هریس ترمی کنند برای سیگار
  برای اثباط این حرف کافیه است سری به زندان های کشور بزنید که با سیگار چه اعمال قدرتی که نمی کند از اخرین فرد مسیول درزندان تا اولین فرد مسئول همه وهمه در پی درامده از سیگار ودیگر مواد ها بخصوص هروئین وکریستال(شیشه)به وفور در زندانهای کشور اسلامی هست یعنی گرکسی درشهر وخیابان مواد گیر نیاورد اما درزندان فراوان هست افرادی که درزندان مواد مصرف می کنند اعتباری بالاتر دارد وتحت نظارت ریاست زندان با دوربین های محافظت شده با خیال اسوده به کشیدن انواع مواد ها مشغول است
  اقا جمع کنید کجاش مضره اگر مضر بود دولت دودسته نمی گرفتش
  پایان خارج است حوصله این برنامه

 2. اغنیا کنت کِشند و فقرا سوی تو آیند
  جان به قربان تو اُشنو که تو کنت فقرایی
  آنکه بهمن کِشد و آنکه کشد سیگار شیراز
  بازهم ناله برآرد که وینستون تو کجایی.
  ببین داداچ….بعداز بنگ و شیره شیگار خیلی میچَشبِه هااااا… البته.. ما بنگیان، بنگزنان، بنگ کِشان، بنگی به بَدبنگی این بنگ به بنگخانه ندیدیم..

 3. دادا ترکش کنید بره این لامصبو من الان ریه هام از بین رفته شب و روز سرفه امانم بریده نه میتونم تو جمع برم نه صحبت کنم فقط سرفه سرفه سرفه نصفه شب با تنگی نفس بیدار می شم انگار یکی داره خفم می کنه اینم که دارم می نویسم ساعت چهار نیم شبه اومدم تو نت ببینم می تونم دوای این درد بی درمون پیدا کنم فقط فقط به زندگی تون و عزیزان تون رحم کنید ارزش نداره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا