تغییرات چهره بعد از ترک سیگار با استفاده از آیکاس

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار

پس از ترک سیگار چه اتفاقی برای بدن می_افتد؟ what happened to our body after quiting smoking

آیا واقعا چهره بعد از ترک سیگار تغییر می کند ؟ به طور قطعی بله ، برگشت رنگ پوست و از بین رفتن کک های روز پوست اولین نشانه های برگشت سلامت صورت است. افزایش جریان خون همچنین باعث می شود که رنگ چهره شما کمتر خاکستری و رنگ پریده به نظر برسد که یکی از قابل توجه ترین تفاوت های پوست شما قبل و بعد از ترک سیگار است. از آنجایی که پوست شما مواد مغذی و اکسیژن بیشتری دریافت می کند، ممکن است بعد از ترک سیگار، صورت شما با درخشندگی سالم تر ظاهر شود.

قبل از هر چیز اگر نحوه استفاده از ایکاس را نمی دانید این مقاله را بخوانید.

1. بهبود سلامت

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار
تغییرات چهره بعد از ترک سیگار موجب افزایش شادابی شما می شود

یکی از عمیق ترین تغییراتی که پس از ترک سیگار (Quit Smoking) رخ می دهد، بهبود سلامت کلی است. سیگار تقریباً به تمام اعضای بدن آسیب می رساند و ترک آن می تواند برخی از این اثرات مضر را معکوس کند. تنها در عرض چند هفته پس از ترک، عملکرد ریه شروع به بهبود می کند و خطر بیماری قلبی کاهش می یابد. با گذشت زمان، خطر ابتلا به سرطان های مختلف مانند سرطان ریه، گلو و مثانه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. علاوه بر این، ترک سیگار با استفاده از آیکاس می تواند به بهبود گردش خون، کاهش خطر سکته مغزی و تقویت سیستم ایمنی بدن منجر شود.

2. بهبود عملکرد تنفسی

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار
تغییرات چهره بعد از ترک سیگار

سیگار تأثیر عمیقی بر سیستم تنفسی دارد و ترک آن می تواند منجر به طیف وسیعی از پیشرفت ها شود. پس از ترک، بسیاری از افراد متوجه کاهش سرفه و تنگی نفس می شوند. ریه ها به تدریج شروع به بهبود می کنند و مژک ها، ساختارهای ریز مو مانندی که مسئول پاکسازی مخاط و زباله از ریه ها هستند، دوباره شروع به عملکرد طبیعی می کنند. این می تواند منجر به بهبود عملکرد تنفسی شود که منجر به افزایش استقامت و تنفس راحت تر در طول فعالیت های بدنی می شود که تاثیر مستقیم در تغییرات چهره بعد از ترک سیگار دارد.

3. بهبود حس چشایی و بویایی

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار
تغییرات چهره بعد از ترک سیگار

مواد شیمیایی سمی موجود در سیگار می تواند حواس چشایی و بویایی را کسل کند. پس از ترک سیگار، افراد اغلب بهبود قابل توجهی را در این حواس گزارش می کنند. غذا خوش طعم تر می شود و قدردانی از رایحه های ظریف برمی گردد. این تجربه حسی تقویت شده می تواند به یک سبک زندگی سالم تر و لذت بخش تر کمک کند.

4. پوست و ظاهر بهتر

تغییر چهره بعد از ترک اعتیاد
تغییر چهره بعد از ترک اعتیاد

سیگار روند پیری را تسریع می کند و به چین و چروک زودرس پوست، تیرگی و تغییر رنگ کمک می کند. با این حال، پس از ترک، پوست دستخوش تغییرات مثبت می شود. بهبود گردش خون منجر به پوستی سالم‌تر می‌شود و قابلیت ارتجاعی طبیعی و سطح آبرسانی پوست را می‌توان بازیابی کرد. با گذشت زمان، علائم قابل مشاهده پیری ناشی از سیگار کشیدن، مانند چین و چروک و لکه های پیری، ممکن است کاهش یابد و جای خود را به ظاهری جوان تر بدهد که تاثیر مستقیم در تغییرات چهره بعد از ترک سیگار دارد.

5. سلامت روانی و عاطفی

فواید ترک سیگار بر چهره
فواید ترک سیگار بر چهره

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار نه تنها سلامت جسمی را بهبود می بخشد، بلکه تأثیر عمیقی بر سلامت روانی و عاطفی دارد. اعتیاد به نیکوتین می تواند منجر به نوسانات خلقی، اضطراب و حتی افسردگی شود. رهایی از چنگال سیگار می تواند باعث ایجاد حس توانمندی و افزایش عزت نفس شود. بسیاری از افراد گزارش می دهند که کنترل بیشتری بر زندگی خود دارند و پس از ترک سیگار کاهش سطح استرس را تجربه می کنند. علاوه بر این، ترک سیگار می تواند منجر به بهبود عملکرد شناختی از جمله حافظه و تمرکز شود که تاثیر مستقیم در تغییرات چهره بعد از ترک سیگار دارد.

افسردگی بعد از ترک سیگار

شفای افسردگی بعد از ترک سیگار و ترک نیکوتین
شفای افسردگی بعد از ترک سیگار و ترک نیکوتین

مرحله ترک نیکوتین ترک سیگار عامل اصلی افسردگی است. در واقع، به دلیل ماهیت دارو و عادت شما، ترک سیگار و افسردگی دست به دست هم می دهند. این به این دلیل است که بدن و مغز شما به نیکوتین وابسته شده اند و با گرسنگی خوردن از این دارو، سطح دوپامین شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این سطوح کاهش یافته دوپامین به عنوان انتقال دهنده عصبی “احساس خوب” دلیل اصلی احساس افسردگی پس از ترک سیگار است.

یکی دیگر از دلایل افسردگی پس از ترک سیگار این است که ناگهان خود را بدون «همدم» می‌بینید که باعث می‌شود فکر کنید آن‌ها در لحظات سخت به شما کمک می‌کنند. البته، این احساس یک تله است، و در واقع ثابت شده است که سیگار به جای کاهش سطح استرس، در طول زمان باعث افزایش سطح استرس می شود. اگر بدون نیکوتین احساس سرگیجه یا گم شدن می کنید، فقط به یاد داشته باشید که این یک دور باطل است که فقط خودش را تغذیه می کند و در عین حال به بدن شما آسیب می رساند!

بعد از ترک سیگار چه بخوریم

وقتی سیگار می کشید، بدن شما بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری را از دست می دهد. هر چه بیشتر سیگار بکشید، نیکوتین بیشتری مصرف می کنید و بدن شما مواد مغذی بیشتری را از دست می دهد. برای اینکه بدن خود را از مواد مغذی که هنگام سیگار کشیدن از دست داده است پر کنید، باید مطمئن شوید که یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید.

 • نان یا نان شیرینی کامل گندم.
 • مافین سبوس دار.
 • میوه هایی مانند سیب، موز، هلو و غیره.
 • ماست کم چرب بدون شکر زیاد.
 • غلات سبوس دار.
 • آجیل بدون نمک.

همه آنچه که باید راجب عوارض ترک سیگار بدانید!

برخی دیگر از علائم رایج پس از ترک سیگار می‌توان به بی قراری، تحریک‌پذیری و میل دوباره به مصرف اشاره کرد. شما می‌توانید پس از ترک سیگار با انجام برخی از فعالیت‌ها از میل دوباره به سیگار دوری کنید و سلامتی خود را مجدد بدست بیاورید.

پرتکرار ترین سوالات در مورد عوارض ترک سیگار

آیا عوارض ترک سیگار تنگی نفس است؟

تنگی نفس یکی از عوارض موقت ترک سیگار است و پس از چند روز بهبود پیدا می‌کند.

نوشیدنی برای ترک سیگار مفید است؟

بله. استفاده از محصولات ترک سیگار مانند نوشیدنی‌ها یا فیلتر به روند ترک سیگار کمک زیادی خواهد کرد.

فواید ترک سیگار چیست؟

از فواید ترک سیگار می‌توان به سالم ماندن ریه‌ها، دندان‌ها و پوست اشاره کرد.

چند روز بعد از ترک سیگار نیکوتین از بدن خارج میشود

هنگامی که سیگار را ترک کردید، حدود 72 ساعت طول می کشد تا نیکوتین از بدن شما خارج شود و علائم ترکی که تجربه می کنید حدود 2 تا 3 روز پس از ترک تأثیر می گذارد. بعد از مدت زکر شده تغییرات چهره بعد از ترک سیگار را در صورت و بدن خود مشاهده فرمایید.

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار با جایگزینی سیگار الکترونیکی آیکاس

سیگار الکترونیکی ایکاس اصل ،جایگزینی نوآورانه برای سیگارهای کلاسیک، به عنوان یک گزینه بالقوه کمتر مضر برای سیگاری هایی که به دنبال تغییرات چهره بعد از ترک سیگار هستند، مورد توجه قرار گرفته است. آی کاس (iqos) مخفف عبارت “I Quit Ordinary Smoking” است و یک سیستم گرمایش تنباکو است که به جای سوزاندن تنباکو سیگار هیتس را گرم می کند. این فرآیند یک بخار خوش طعم حاوی نیکوتین با سطوح کمتری از مواد شیمیایی مضر را نسبت به سیگار کلاسیک تولید می کند.

ای کاس به منظور شبیه سازی تجربه سیگار کشیدن و در عین حال کاهش قرار گرفتن در معرض مواد مضر طراحی شده است. این فرآیند احتراق موجود در سیگارهای سنتی را که مسئول بسیاری از مضرات سمی سیگار است را از بین می برد. iqos با راه حل ای کاس برای گرم کردن تنباکو به جای سوزاندن آن، مواد شیمیایی مضر مانند قطران، مونوکسید کربن و خاکستر را کاهش می‌دهد که تاثیر مستقیم در تغییرات چهره بعد از ترک سیگار دارد. در ادامه می توانید با مضرات سیگار هیتس آشنا شوید.

کاهش تدریجی قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر می تواند این انتقال را قابل کنترل تر کند و به افراد این امکان را می دهد تا به تدریج خود را از نیکوتین جدا کنند. علاوه بر این، مشخص شده است که آیکاس IQOS نسبت به سیگار کلاسیک بوی کمتری تولید می کند و آن را به یک جایگزین بالقوه قابل قبول تر از نظر اجتماعی تبدیل می کند و تغییرات چهره بعد از ترک سیگار به طور قابل محسوسی قابل مشاهده است. اگر فرق ویپ و پاد را نمیدانید این مقاله را بخوانید.

کلام آخر

تغییرات چهره بعد از ترک سیگار یک سفر دگرگون کننده است که تغییرات جسمی، ذهنی و عاطفی متعددی را به همراه دارد. از بهبود عملکرد تنفسی و تقویت حواس گرفته تا پوست و سلامت روانی بهتر، فواید ترک سیگار بر چهره زیاد است. محصولات جایگزین مانند آی کاس به سیگاری‌ها گزینه‌ای بالقوه کمتر مضر و انتقال روان‌تر ارائه می‌دهد. تصمیم برای ترک سیگار یک تصمیم شخصی است، برای خرید سیگار الکترونیکی اصل و خرید ikas فروشگاه اینترنتی وان ایکاس می‌تواند بهترین گزینه باشد.

درک تغییراتی که پس از ترک سیگار می‌توان تجربه کرد و نقش جایگزین‌هایی مانند ای کاس IQOS می‌تواند در حمایت از افراد برای شروع سفر بدون سیگار در زندگی بسیار ارزشمند است. اگر به دنبال تغییرات چهره بعد از ترک سیگار هستید حتماً با مشاوران ما تماس بگیرید تا بهترین محصولات سیگار الکتریکی و سیگار آیکاس را به شما معرفی کنند.

12 در مورد “تغییرات چهره بعد از ترک سیگار”

 1. سلام تو رو خدا نکش
  منم نزدیک به ۲۰ سال کشیدم دو سه دوره که حتی یکیش پنج سال طول کشیده بود ترک کردم اما دوباره کشیدم
  واقعا سیگار بر روح و جسم آدم اثر خیلی بدی داره

 2. با لطف خداوند مهربان و معجزه ی اون بالا سری ۱۲ روز هست قطع ناگهانی نیکوتین کردم ۳۵ سال مصرف کردم اما الان با لطف خودش خیلی راحت تر از دفعات قبل مثل شیر دارم میرم جلو آسو کریم کارش درسته

 3. پس از ۱۴ سال مصرف‌ امروز ۱۳ روز هست که ترک کردم
  به امید خدا همین فرمون میریم جلو …
  حس خوب وابسته نبودن به چیزی ….
  دوست داشتن خودتون و به خودتون احترام گذاشتن این است که سیگار نکشید و بجاش به سلامتی تون برسید
  ورزش کنید کار کنید بیرون قدم بزنید دوستان سیگاری برای چند مدت نبینید …
  والسلام

 4. 45/50سال سیگار…نیکوتین…امروزدرست 30روزه ترک کرده ام ودلیلش هم عجیب وهم لطف خدایی بود!!!!!!بخاطراینکه بایدبه ارگانی مدراک سونوگرافی پاهایم را میدادم…ازدکتری خواستم برایم سونوگرافی تجویزکنندکه رفتم سونوگرافی وجواب خیلی بد بود.وجودلخته خون درپای چپ.!!!!فردایش برای یک بیماری که یکی دوسال بوددرگیرش بودم ومشخص نبودچیه،رفتم دکتری داخلی…معاینه کردوگفت ازریه هایت مشکلی رااحساس میکنم ونوشت سی تی ومن جواب سونوگرافی رانشانش دادم وتادیدگفت:همین.دنبال همین بودم.همان عصرنوشت بستری شوم وبعدسی تی رنگی وجواب وجود لخته خون حاد دردو طرف ریه هایم.ده روزبستری درسی سی یو بودم.حالم به ظاهرخوب بودولی وجودلخته درپاوریه ها خطرناک…بابستری شدن ده روزسیگارنشدبکشم وامروزسی روزه ترک کردم.بدون عوارض…بخوام و نخوام بخاطرسلامتی بایدسیگارنکشم.یاعلی…

 5. سلام وقت بخیر قطع نیکوتین یکدفعه ای بهترین راه حله .مثل روزه گرفتن می مونه .یعنی اینکه از این ساعت دیگه نمی کشم.تمام .خودم بعداز تقریباً 20سال کشیدن . الان بمدت 10روز هست که کلاً یکدفعه ای قطع کردم . راحت شدم .همه جا مایه سرافکندگی بود.

 6. سلام ترک یکباره بهترین حالت هست واصلا اذیت نمیشید…من بیست وسه روزه ترک کردم روزی سه بسته میکشیدم …فقط افسردگی وکشش وتمایل به کشیدن دوباره رو باید چند ماههی مدیریت کنید
  اگه روانی ترک کنی وبفهمی چرا نمیکشی وچرا دوباره نمیخوای بکشی راحت ترک میشه
  وگرنه واقعا سخت هست ترکش بی مطالعه

 7. ترکش اصلا کار سختی نیست . هی گندش نکنید . من خودم بالای ۱۰۰ مرتبه ترک کردم ، تو این ۱۸ سالی که سیگار کشیدم .?
  مشکل اصلی بازگشت به سیگاره بعد از یه مدت .
  وقتی ترک می کنی ، بخش نا خود آگاه ذهن انسان تمام تلاشش رو میکنه که متقاعدت کنه که از دوباره به یک بهانه ای خودت بری سیگار بکشی . یه جورایی جنگ ترک سیگار روانیه و ذهنیه . به دوستانی که ترک کردند پیشنهاد میکنم حتی تفریحی هم سراغش نرن . حتی یک نخ سیگار میتونه یک آدم سیگاری ترک کرده رو برگردونه خونه اول . برای همینه که یک آدم ترک کرده هیچ وقت یک آدم معمولی نمیشه .
  روزی یک پاکت کنت ۴ میکشیدم . الان ۳ روزه که کم کردم به ترتیب ۳ و ۲ و ۱ نخ در شبانه روز کشیدم . گفتم یک جا قطعش نکنم چون خیلی عصبیم می کرد.

 8. یا معنی کلمه ترک نمیدونید یا درد و رنج ترک رو تجربه نکردید…

  من امروز روز 18 ترک هستم.. ترک همزمان قرص ب2 و ماری جوانا (گل) و روزی یک بسته سیگار اونم به مدت ۲ سال همشون باهم دارم استفاده میکنم.. ۲۷ سالمه تو خدمت سربازی این بلا سرم اومد .. اما الان از ۱ مهر که خدمتم تموم شده همشون کنار گذاشتم…

  داداشم به مرگ مادرم ۱۸ شبانه روز نخوابیدم
  هر لحظه ازش آرزوی مرگ میکنم اما تو اوج درد و خشمم جلوی خودم وایمیستم میگم توعه بی شرف این بلا سر خودت آوردی و الانم گوه میخوری کم بیاری و درجا بزنی..

  بخاطر خودت فقط بجنگ و ترک کن نه بخاطر خانوادت نه زنت نه بچت ارزش خودت بفهم و بدون ما تو ایران انقدر بدبختیم که دیگه نباید بیشتر از این خودمون خار و داغون کنیم..

  من تو این ۱۸ روز تمام دردی که نباید تجربه میکردم تجربه کردم فقط بخاطر اینکه به خودم بفهمونم تاوان تصمیماتم باید بدم و هیچوقت نمیتونی از تصمیمی که میگیری و عواقبش فرار کنی حتی توی قبر…

  پس شروع کن و ترک کن و به حرفای مفت اطرافیانت اهمیت نده..
  رفیق اگه رفیق باشه موقع خلاف میزنه تو گوشت
  پدر اگه پدر باشه کاری نمیکنه که تو خودتو بری با مواد آرووم کنی
  عشق اگه عشق باشه تو رو به خاری و ذلت نمیکشونه به سمت رستگاری و خوشبختی میبره

  این ها حرفای دل من حسین ۲۷ ساله که ۵ سال درگیر هر نوع خلافی بودم الان یه شیر هستم که زندگیم از چنگال شغال ها داره میکشه بیرون ..✋?

 9. ۷سال پیش درگیر اعتیاد شدم اعتیاد به شیشه و اواخرش ماری جوانا هم اضافه شد و من قبل از اعتیادم از آدمای سیگاری هم بدم میومد ولی راسته که از هر چی بدت بیاد سرت میاد الان خدا رو شکر میکنم که به اراده ی خودم ۶ساله پاکم و فقط سیگار میکشم .. دو سال پیش تصمیم به ترک سیگار کردم و تو روز سوم حال خرابی کشیدم و خماری شیشه … و راهنما گفت که الان نباید ترک کنی …. ولی بخاطر سیگار و وابستگی بهش چند روزیه فکر ترک کردنش افتاده تو سرم … ولی خب این دست و اون دست میکنم … هی امروز فردا…. ولی ضاهرمو یجوری از بین برده که اعتماد به نفسم از بین رفته…

 10. من لعنتی پنج سال کشیدم،یهو ترک کردم پنج سال نکشیدم،همه چی از نصفه شب و بیرون و تکبر و غرور و رفیق بد شروع شد…حالا ی نخ ک کاری نمیکنه،ی نخ همانا تا الان ک ده سال گذشته همانا،آسم عفونت مدام ریه غلظت خون برونشیت خلط شدید و سرفه و.‌.ولی همچنان خریت میکنم،بچه ها حرف از ترک میشه تنم میلرزه،بخدا سلامتم از بین رفته ولی نمیتونم ترک کنم،همه کار کردم قلیون ویپ پاد ولی نشد ک نشد برام دعا کنید خدا کمک منم کنه بخدا خسته شدم ولی نمیتونم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا