لیست 7 مورد از عوارض سیگار iqos و مضرات سیگار هیتس

7 مورد از عوارض سیگار iqos [مضرات سیگار هیتس] برای مصرف کنندگان

بررسی عوارض جانبی و خطرات سلامتی مرتبط با استفاده از دستگاه آیکاس و سیگارهای آن ذهن هر کسی که میخواهد از آن استفاده کند را مغشوش می کند. در این مقاله به بررسی عوارض سیگار iqos و مضرات سیگار هیتس خواهیم پرداخت.

سیگار iqos، محصولی که برای استفاده در آیکاس، توسط کمپانی فیلیپ موریس اینترنشنال توسعه یافته است، به عنوان یک جایگزین سیگار کم ضررتر نسبت به سیگارهای سنتی به بازار عرضه شده است. این دستگاه جدید، تنباکو را به جای سوزاندن، گرم می کند و هدف آن ارائه تجربه سیگار حرارتی با ضرر کمتر است. IQOS به‌خاطر چوب‌های تنباکوی خود به نام سیگار هیتس HEETS شناخته می‌شود.

آشنایی با ایکاس و هیتس

قبل از پرداختن به عوارض سیگار iqos، درک نحوه عملکرد دستگاه آیکاس با سیگارهای آن مثل برند HEETS ضروری است. IQOS مخفف “من سیگار معمولی را ترک می کنم” است و با آن می توانید با خیال راحت شروع به ترک سیگار کنید. فروشگاه اینترنتی وان ایکاس حامی شما در این روند است. ایکاس سیگار حرارتی است که به جای دود کلاسیک سیگار، آئروسل تولید می کند. گفته می شود که این فرآیند سطوح مواد شیمیایی مضر تولید شده در حین احتراق را کاهش می دهد. در این مقاله به سوال آیکاس چیست؟ پاسخ دادیم.

یک نظرسنجی در لندن نشان داد که iQOS نسبت به سیگار کشیدن کمتر مضر است، اما بدون خطر نیست. برخی از مطالعات نشان می دهد که این محصولات به طور قابل توجهی سطح مواد سرطان زا مضر را کاهش می دهند. با این حال، بیشتر این مطالعات توسط شرکت‌های دخانیات تامین می‌شود، بنابراین باید در تفسیر این داده‌ها با احتیاط عمل کنیم.

nih.gov

عوارض سیگار IQOS

انواع عارضه های استفاده از سیگار آیکاس و مضرات سیگارهای heets
انواع عارضه های استفاده از سیگار آیکاس و مضرات سیگارهای heets ( مضرات سیگار الکترونیکی )

1. اعتیاد به نیکوتین

شاید مهم ترین نگرانی مصرف کنندگان در لیست مضرات سیگار هیتس، اعتیاد به نیکوتین باشد. سیگار هیتس حاوی نیکوتین است که یک ماده اعتیادآور است. مصرف کنندگان ممکن است خود را وابسته به نیکوتین ببینند که در صورت عدم استفاده آن، منجر به هوس و علائم ترک آن شود. این اعتیاد می تواند ترک کامل سیگار را چالش برانگیز کند.

2. تحریک تنفس

مصرف کنندگان سیگارها در دستگاه های آیکاس ممکن است تحریکات تنفسی، از جمله سرفه و ناراحتی گلو را تجربه کنند. در حالی که این علائم به طور کلی کمتر از علائم مرتبط با سیگار کشیدن سنتی هستند، اما همچنان می توانند نوعی از مضرات سیگار هیتس ( تحریک تنفشی از مضرات سیگار الکترونیکی است ) باشد که آزاردهنده است.

3. خطرات نیکوتین برای سلامتی

نیکوتین به تنهایی خطراتی برای سلامتی دارد، از جمله افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون و اثرات نامطلوب بالقوه بر سیستم قلبی عروقی. این خطرات هنگام استفاده از سیگارهای هیتس وجود دارد، زیرا نیکوتین را به جریان خون می رساند.


مضرات سیگار هیتس ( مضرات سیگار الکترونیکی )

1. تحقیقات محدود

یکی از نگرانی‌های مهم در مورد مضرات سیگار هیتس، تحقیقات محدود در مورد اثرات بلندمدت آن بر سلامتی است. این محصولات نسبتاً جدید هستند و تأثیر کامل آنها بر سلامت هنوز به طور کامل شناخته نشده است. ممکن است سالها تحقیق طول بکشد تا مشخصات ریسک واقعی آنها مشخص شود. در اینجا بد نیست بگوییم اگر تابحال دستگاه آیکاس خریداری نکرده اید، حتماً این مقاله را در مورد نحوه تشخیص ایکاس تقلبی از اورجینال بخوانید.

2. جذابیت برای جوانان

دستگاه های آیکاس با طراحی شیک و مدرن خود ممکن است برای جوانان و افراد غیر سیگاری جذاب باشد. نگرانی هایی وجود دارد که این محصولات می توانند به عنوان دروازه ای برای اعتیاد به نیکوتین برای نسل جدیدی از جوانان باشد.

3. اثرات بلند مدت نامشخص

با توجه به زمان محدودی که از زمان معرفی IQOS و HEETS می گذرد، در مورد اثرات بلندمدت آنها بر سلامتی تردیدهایی بدلیل تحقیقات کمتر وجود دارد. نظارت بر مصرف کنندگان در یک دوره طولانی برای ارزیابی هر گونه نگرانی را در این مورد ممکن است برطرف کند.

4. کمک برای ترک سیگار

برخی از مصرف کنندگان به دستگاه های آیکاس به عنوان کمک و راهی برای ترک سیگار روی می آورند، اما اثربخشی آنها در کمک به افراد برای ترک سیگار هنوز موضوع بحث است. روش های تایید شده ترک سیگار، مانند درمان جایگزین نیکوتین و مشاوره، سابقه تثبیت شده بیشتری دارند.

جایگزین های سالم تر سیگار

مهم است که توجه داشته باشید که بهترین راه برای محافظت از سلامتی خود، ترک سیگار به طور کامل یا اجتناب از تنباکو و محصولات نیکوتین است. اگر به دنبال جایگزین سیگار سنتی هستید، گزینه‌هایی مانند درمان جایگزین نیکوتین، مصرف مایعات الکترونیکی بدون نیکوتین، یا مشاوره رفتاری برای رفع اعتیاد به نیکوتین را در نظر بگیرید. بانوان در این مسیر انتخاب های هوشمندانه ای برای سیگار می توانند داشته باشند. در اینجا لیست به معرفی انواع سیگار سبک برای خانمها پرداختیم.

نتیجه

آیکاس و استفاده از آن یک رویکرد جدید برای سیگار کشیدن است که ادعا می کند آسیب های ناشی از سیگارهای سنتی را کاهش می دهد. با این حال، بسیار مهم است که به این محصولات با احتیاط و درک کامل از عوارض جانبی بالقوه و خطرات سلامتی آنها برخورد کنید. اعتیاد به نیکوتین، تحریک تنفس و خطرات سلامت مرتبط با نیکوتین از مضرات سیگار هیتس و عوارض سیگار iqos شناخته شده هستند و نگرانی از تحقیقات محدود در این حوزه، جذابیت این محصول برای جوانان و اثرات نامشخص درازمدت این محصول را نیز به آن اضافه کنید.

شما همچنین می توانید با ویپ یا سایر سیگار های الکترونیکی مصرف سیگار خود را کاهش دهید ، برای شناخت بیشتر در مورد ترک سیگار با ویپ به لینک مراجعه کنید. برای خرید سیگار الکترونیکی iqos خود می توانید به وان ایکاس اعتماد کنید.

در نهایت، تصمیم به استفاده از آیکاس باید با در نظر گرفتن دقیق خطرات احتمالی و با راهنمایی متخصصان مراقبت های بهداشتی اتخاذ شود. با ترک سیگار و منابع مختلفی برای کمک به افراد در سفر به سوی زندگی بدون دود وجود دارد.در خاتمه، گرانترین سیگار ها در ایران گواهی بر قدردانی روزافزون ملت از کیفیت و تجمل است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
اسکرول به بالا